Denoncim tronditës në JOQ/ “Nusja dhe djali dhunojnë të moshuarën në Fier, ajo ulëret nga dhimbjet”

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 24.11.2022, 18:18

Një denoncim tronditës ka mbërritur së fundmi në redaksinë e JOQ ALBANIA. Mbesa e një të moshuare ka gjetur në gjendje të rëndë të moshuarën, pas dhunës së ushtruar, sipas saj, nga nusja dhe djali.

Siç shihet nga pamjet e mëposhtme, e moshuara ulëret nga dhimbjet, teksa mbesa e filmon për të pasur sa më shumë prova.

Pas kësaj, e moshuara është shtruar në spital dhe shihet që gjendja e saj është tepër e rëndë. Ajo ka shenja pothuajse në të gjithë trupin.

Sipas denoncimit dhuna ka ardhur për shkak të një konflikti për pronën.

Më poshtë kenë denoncimin e mbesës të së moshuarës së dhunuar:

Pershendetje te lutem dua te bej nje denoncim un jam mbesa e zonjes se dhunuar nga djali i saj edhe nga nusja jeton ne fier i kemi ber denoncime te gjitha nena ndodhet ne spital edhe esh keq edhe mjeket thon qe ska as gje. Te lutem nusja esht M. MOCI TANKU EDHE DJALI ESHT V. JANI TANKU. Edhe kjo esh nusja e dyt qe ngre pretendime edhe ushtron dhun edhe kan vite qe e bejn kete gje e kan ber me gjyshin e ndjer e kan ber edhe ne 40 e gjyshit e kan ber edhe me pas dhunen ndaj saj. Ndihem sikur mar frym kot qe nuk arri ta mbroi dot po esh sh turp qe te preket nena qe te ka mbajt 9muaj ne bark edhe nje jet qe lufton per femijet e saj

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit