Policia u bë telef duke arrestuar ‘milingona’! Pse nuk fut brenda Olsi Ramën e Amant Josifin, BOSS-ët e Call Centerave Forex

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 24.11.2022, 09:49

Ditën e sotme, Policia e Tiranës ka vënë në pranga Ergi Nurcellarin, administratori i një Call Center-i të kamufluar i cili në të vërtetë ushtronte aktivitetin e brokerimit. 5 punonjës të këtij subjekti janë arrestuar pasi mashtronin shtetas të huaj për të investuar në bursa fiktive dhe u kanë zhvatur atyre shuma të mëdha parash. Administratori tjetër i biznesit është shpallur në kërkim dhe është proceduar një punonjëse 26-vjeçare.

Teksa Policia e Shtetit bën sikur po lufton informalitetin dhe arreston “milingona”, pse nuk i hedh sytë nga firmat e Olsi Ramës dhe këshilltarit të Olta Xhaçkës Amant Josifit, të cilët janë “certifikuar” me firmë e vulë si mashtrues ndërkombëtarë me Forex në mediat e huaja investigative…?!

Dyshja e fuqishme e Call-Centerave në vend jo vetëm që nuk bëhet fjalë të cënohet por është e mbrojtur dhe e fortifikuar mirë që të jenë të vetmit që operojnë në treg.

Të gjitha institucionet hetimore e ligjzbatuese janë në dijeni të aktivitetit që i zhvat miliona euro në vit të huajve dhe nuk ngre gishtin të veprojë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit