Një kinema në Zvicër zëvendëson karriget e zakonshme me krevate dopio për të parë filmat

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 23.11.2022, 20:27

A keni ëndërruar ndonjëherë për një kinema në dhomën tuaj të gjumit? Epo, një kinema në Zvicër i është afruar shumë ëndrrës suaj duke hapur një “dhomë gjumi VIP” me krevate dopio në vend të sediljeve tradicionale. "Dhoma e gjumit VIP" mund të gjendet në Zvicër brenda Cinema Pathé në komunën veriperëndimore të Spreitenbach pranë kufirit zvicerano-gjerman.

Kinemaja unike do të ketë 11 krevate me mbështetëse koke të rregullueshme, çarçafë gri dhe bezhë dhe dy jastëkë. Ka edhe komodina për ta bërë përvojën sa më të qetë e të ngjashme me shtëpinë tuaj.

Një biletë VIP kushton 49 franga (rreth 48,50 dollarë) dhe përfshin ushqim dhe pije falas, ndërsa biletat e zakonshme kushtojnë 19,50 franga (ose 19 dollarë). Duke paguar për biletën VIP, gjithashtu nuk do të duhet të prisni në radhë për të marrë ushqimet dhe pijet tuaja.

Kinemaja ofron madje edhe pantofla për të përmirësuar përvojën për ju. Dhe në rast se kjo nuk është mjaftueshëm e bukur për ju, kinemaja ka njoftuar gjithashtu se ata po lançon oferta të reja ushqimore, duke përfshirë waffles dhe krepa.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit