‘Treshe’ në Athinë/ Kush është zyrtarja tjetër e Ministrisë që shoqëronte ‘çiftin’ Belinda&Arbër tek Ralph Lauren?

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 23.11.2022, 16:25

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga shopping-u i muajit, për të cilin protagonistë janë zyrtarët e Ministrisë së Infarstrukturës dhe Energjisë, me në krye Belinda Ballukun. Kjo e fundit, përveçse i punëson të preferuarit e saj dhe i jep poste me shumë rëndësi, duket se krijon edhe lidhje personale me ta, pasi blerjet me vlera të frikshme tek Ralph Lauren në Athinë, i bën edhe në sy të tyre, se ka aspak problem.

Mirëpo, me Belindën për shopping në Athinë, nuk ka qenë vetëm Arbër Avrami, administartori i Albgaz, por edhe një zyrtare tjetër e ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, e cila, na raportohet se është më e afërt me Arbër Avramin, sesa është ministrja vetë.

Megjithatë, këtë herë ata kanë zgjedhur ta bëjnë shopping-un të tre, duke formuar një treshe të fortë të shpenzimit të parave të shqiptarëve. Mësohet se zyrtarja tjetër, e cila duket në foto me kurriz, është Sindi Dushku, drejtoresha e kabinetit të ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë.

Për më tepër, Dushku është kushërira e ministres së jashtme, Olta Xhaçkës, dhe ndoshta me siguri atje ka bërë ndonjë blerje të mirë për vajzën e tezes.

Thënë shkurt miq, gjithçka ndodh brenda sektit të tyre. Paratë e shqiptarëve shpenzohen në firma të shtrenjta dhe lidhjet personale i menaxhojnë si të duan ata, ndonjëherë treshe dhe ndonjëherë dyshe, e rëndësishme është të mos zbulohen.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit