Tiranë/ Po ecte me shpirtin në siklet mes shiut, burri përplaset furishëm nga BMW X5

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 22.11.2022, 18:56

Vazhdojnë përsëri çmenduritë në rrugët e Shqipërisë nga shoferët e papërgjegjshëm. Rasti më i fundit ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë.

Një qytetar i cili po ecte në punë të tij me shpirtin në siklet mes shiut, është goditur “pa mëshirë” nga një mjet fuoristradë që po lëvizte me shpejtësi tepër të lartë.

Video që do të shikoni më poshtë është tepër e rëndë dhe nuk këshillohet të shikohet nga persona me probleme me zemrën.

Nga pamjet dallohet se si fuoristrada tip BMW X5 vjen me shpejtësi dhe përplas pas murit kalimtarin e gjorë.

Sipas dëshmitarëve që dërguan videon, aksidenti i rëndë ndodhi në rrugën “Ali Visha” pranë shkollës “Osman Myderizi”.

Në vijim mesazhi i qytetarëve dhe video:

Pershendetje Joq! Kam dashur ta nis disa here si video te app Komisariati Dixhital, po duke qene se ka disa kohe jashte funksioni, po jua dergoj ju,me shpresen qe ta shohin ata qe duhet ta shohin. Aksident i ndodhur ne rrugen Ali Visha, prane shkolles Osman Myderizi. Sic duket, kembesori po ecen i qete, ndersa makina BMW X5 me shpejtesi te frikshme, ne nje rruge ku ecin cdo dite femije te shkolles, e perplas. Derisa erdhi ambulanca, ishte i vetëdijshëm. Nuk di me tej. Ka ndodhur sot,rreth ores 14:25. Flm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit