Delina Ibrahimaj do u japë 375 MILION LEKË nga taksat tuaja mediave të Rilindjes për PROPAGANDË!

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 08.10.2022, 17:09

Në prokurimet publike të parashikuara të ministrive të vendit, në mes të krizës ekonomike, Delina Ibrahmiaj ministrja e Financave dhe Ekonomisë ka zhvilluar një tender “qejfi”.

Cilësohet i tillë në një periudhë ku qeveria bën propagandë për kursimin e energjisë elektrike, parim i pavlefshëm për qeverinë që shpenzon lumë taksat tona.

Bëhet fjalë për një tender të hapur në fund të shtatorit nga MFE për një fushatë mediatike për ndryshimet ligjore në fushën fiskale.

Tenderi përfshin të kthyerit të mediave qeveritare në zëdhënës të Brahimajt për ndryshimet e reja në fushën fiskale, raportimin e videove, lajmeve të fjalës së ministres kundrejt një shumë marramendëse të taksave tona.

Një shërbim i tillë mund të relizohej fare mirë me anë të publikimit të informacionit të ndryshuar që synohet të transmetohet tek bizneset në faqen e webit të ministrisë apo atyre të institucioneve në varësi.

Rikujtojmë se qeveria ka dhënë me koncesion tek privati edhe shërbimin e certifikatës së fiskalizimit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit