Organizata për të drejtat e kafshëve u bën thirrje grave: Hyni në grevë seksuale, mos ua jepni burrave nëse hanë mish

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23.09.2022, 16:06

Njerëzit kanë ngrënë mish që nga epoka parahistorike, teksa sipas studimeve të fundit ngrënia e shumë proteinave shtazore mund të jetë e dëmshme për shëndetin tonë.

Ndërkohë të mërkurën një organizatë për të drejtat e kafshëve deklaroi se gratë nuk duhet të bëjnë seks me burrat që hanë mish në formë proteste.

Një grevë seksuale ka shkaktuar zemërim në Gjermani e cila njihet si vendi ku burrat kanë një dashuri të madhe për salsiçe zgare dhe birrë.

PETA deklaroi se të gjitha gratë duhet të futen në grevë seksuale dhe mos ua japin burrave që konsumojnë mish nëse duan të shpëtojnë botën dhe kafshët e gjora.

Dega e PETA në Gjermani vuri në dukje kërkimin e bërë vitin e kaluar nga Plos One, një gazetë shkencore, ku shkruhej se burrat shkaktonin 41 % emetime të gazrave serrë më shumë se gratë për shkak se ata hanë më shumë mish.

PETA u kërkon burrave gjermanë të bëhen veganë për t’u siguruar fëmijëve të tyre një planet që ia vlen të jetosh.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit