Sondazhi/ Barcelona vendi ideal për beqarët, në Tiranë mezi gjen dashurinë e jetës

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23.09.2022, 10:21

Të gjesh dashurinë e jetës është bërë tejet e vështirë për shumicën e të rinjve në Shqipëri dhe kjo ndikuar nga shumë faktorë.

Ndërkohë sipas një sondazhi të kryer në internet Tirana cilësohet si qyteti i fundit në Europë ku të rinjtë mund të gjejnë dashurinë e jetës së tyre.

Sipas sondazhit në vend të parë është Barcelona e cila u emërua si vendi numër një për romancë.

E cilësuar si “Meka e beqarëve”, Londra u rendit e dyta.

Ndërsa Berlini, ku 51 % e popullsisë janë beqarë, rendit i treti duke u cilësuar si vendi perfekt “për qëndrimin e hapur ndaj seksit dhe marrëdhënieve”.

Sipas sondazhit Tirana është vendi më pak i mundshëm për të gjetur dashurinë. Antwerp në Belgjikë zuri vendin e 49-të dhe Zagrebi në Kroaci, i 47-ti.

Studimi analizoi të dhëna nga aplikacionet “dating” dhe mendimet e atyre që jetojnë në qytetet përkatëse.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit