E pazakontë! Nusja shqiptare merr një çek prej 58 mijë euro nga xhaxhallarët në ditën e dasmës

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23.09.2022, 09:55

Në këtë verë janë organizuar shumë dasma.

Të gjitha martesat kanë pasur të veçanta, duke nisur që nga mënyra e marrjes së nuses e deri tek organizimi i dasmës, por një dasmë në Kosovë ka lënë me gojë hapur të gjithë të ftuarit por jo vetëm.

Në dasmën e vajzës së dëshmorit shqiptar nga Kosova, Besim Tiku, nusja Ilirjana Tiku, u surprizua nga xhaxhallarët me një çek prej 58 mijë euro.

Ilirjana ishte vetëm 3 muaj kur i vdiq babai, teksa në ditën e dasmës mori 5822622 euro.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit