Shqiptarja vdiq pas lojës me shilarëse, policia italiane: Dyshojmë për vetëvrasje nga depresioni

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23.09.2022, 09:37

Ishte data 31 gusht kur pranë shtëpisë së saj në San Pelino, qytezë e Avezzano në Abruzzo të Italisë, ndërroi jetë shqiptarja 12-vjeçare Alesia Prendi.

Kjo e fundit po luante me shilarëse kur struktura e drunjtë u shemb papritur duke e zënë poshtë të voglën dhe duke i marrë jetën.

Pasi prindërit dyshonin lidhur me mënyrën se si e bija e tyre kishte vdekur, policia italiane dyshon se shkak i vdekjes së vogëlushes është vetëvrasja.

Në dosjen e Prokurorisë Publike për momentin nuk ka asnjë të dyshuar, teksa hetuesit, si hipotezë kryesore, mendojnë vetëvrasjen.

Ata e justifikojnë këtë veprim si një gjest të motivuar nga një depresion i rëndë pas transferimit nga Shqipëria në Itali, që ndodhi disa muaj më parë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit