Po konsumonin drekën në shtëpi/ Babai shqiptar godet me pjatë djalin: Nuk punon

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23.09.2022, 09:06

Ndodh shpesh herë që mes prindërve dhe fëmijëve ka zënka për arsye të ndryshme.

Shumë nga prindërit dhunojnë fizikisht dhe psikologjikisht fëmijët e tyre kur nuk arrijnë të gjejnë një punë, të krijojnë një familje, apo kur nuk mësojnë në shkollë.

Një rast i tillë është regjistruar në një familje në Mramor të Prishtinës.

Konkretisht një 53-vjeçar është denoncuar në polici nga i biri pas një zënke me njëri-tjetrin në shtëpinë e tyre kur po konsumonin drekën.

Për një moment babai i ka sulmuar me pjatë djalin pasi ky i fundit nuk punon dhe nuk sjell të ardhura në shtëpi.

Pas sherrit policia u shkoi në shtëpi për të ndalur zënkën, ndërsa mori nën hetim kryefamiljarin e shtëpisë, pra babain që dhunoi djalin dhe do të hetohet për “Dhunë në familje”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit