Aksident në aksin Mamurras-Milot/ Makina përplas për vdekje këmbësoren, shoferi ia mbath nga vendngjarja

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23.09.2022, 08:28

Një aksident i rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në aksin Mamurras-Milot.

Konkretisht pranë mbikalimit të Patokut një makinë ka përplasur një grua që po ecte në këmbë.

Kjo e fundit mbeti e vdekur, ndërsa u aksidentua kur po kalonte rrugën nga njëri krah në tjetrin.

Drejtuesi i automjetit, është larguar nga vendngjarja, fill pasi përplasi këmbësoren.

Shkak i përplasjes ka qenë momenti i gabuar në të cilin e ndjera ka tentuar të kalojë rrugën por edhe shpejtësia e makinës që e përplasi.

Policia ka nisur kërkimet për gjetjen dhe arrestimin e shoferit i cili u largua nga vendngjarja pasi aksidentoi për vdekje këmbësoren.

Viktima është ende e paidentifikuar, ndërsa policia ndodhet në vendin e ngjarjes për të hetuar më tej aksidentin tragjik.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit