11-vjeçari përfundon me infeksion lëkure pas qethjes te berberi, ka kruajtje dhe skuqje

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 23.09.2022, 01:11

Një nënë pretendon se djali i saj ka marrë një lloj infeksioni pasi është qethur te berberi. Gruaja, e cila preferoi të mbetet anonime, e çoi djalin e saj 11-vjeçar në një berber të njohur në Sidnei më 4 shtator për të qethur flokët për ditëlindjen e tij.

Por ajo pretendon se disa ditë më vonë, një infeksion mykotik i lëkurës i cili shkakton një skuqje dhe kruajtje, u shfaq në pjesën e pasme të kokës së tij ku berberi kishte përdorur gërshërët.

Ajo thotë se pasi telefonoi berberin për të raportuar se çfarë kishte ndodhur mësoi se ishte personi i tretë që kishte telefonuar atë ditë me të njëjtën ankesë.

Asaj iu tha gjithashtu se ky lloj infeksioni ishte një problem me të cilin përballeshin shumë berberë për shkak të mos dezinfektimit adekuat të gërshërëve.

Nëna ndau një foto të pjesës së pasme të kokës së djalit të saj të mbuluar me njolla të kuqe në Facebook këtë javë, për të paralajmëruar prindërit e tjerë që të jenë të kujdesshëm ndaj praktikave të higjienës te berberët.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit