Tronditëse! Gruaja zbulon se prej 43 vitesh ka vizituar varrin e gabuar të babait

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 23.09.2022, 00:44

Një grua ka mbetur e tronditur kur ka zbuluar se për 43 vite ka vizituar një varr tjetër dhe jo atë të babait të saj.

Sylvia Ross, 67 vjeç, ka vizituar rregullisht varrin që ajo besonte se ishte i babait të saj për më shumë se 40 vjet. Sylvia varrosi babanë e saj, John Thomas Thompson, në varrezat Witton Park në Bishop Auckland, SHBA, në 1979.

Familja e zbuloi gabimin vetëm nga një postim në Facebook për një pllakë të vendosur gabimisht në varreza, e cila po zhvendosej nga këshilli. Më pas u konfirmua se Sylvia dhe familja e saj kishin vizituar për vite me radhë varrin e gabuar.

Një hetim është duke u zhvilluar për të zbuluar se si ndodhi ky gabim dhe si u varros babai i Sylvias dy parcela larg asaj që ata mendonin se ishte. Vajza e Sylvia, Lynette, tha:

Unë kurrë nuk e kam takuar gjyshin tim, por nëna ime ka vizituar varrin e tij për 43 vjet. Varri ku ajo ka shkuar për 43 vite i përket një burri të quajtur Fredrick Brown.

Familjarët kanë kuptuar se ngatërresa me varret është bërë nga bashkia dhe përgjegjësit e varrezave pas ndryshimit të pronësisë së tyre. Autoritetet i kanë kërkuar falje familjes dhe kanë rregulluar gabimin e tyre, por familjarët janë ende të tronditur e të shokuar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit