80-vjeçarja u asfiksua nga zjarri dhe vdiq, vajza e saj: Erdha shumë vonë, kishte mbaruar çdo gjë

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 22.09.2022, 14:43

Një ngjarje e rëndë u regjistrua sot në Tiranë.

Një e moshuar ndërroi jetë pasi shtëpia ku jetonte u përfshi nga flakët dhe u dogj, ndërsa ajo u asfiksua dhe vdiq.

Ngjarja tragjike u regjistrua në rrugën “Çelo Sinani”, teksa viktima është identifikuar si Violeta Muçi, 80-vjeç.

Lidhur me ngjarjen e rëndë ka folur vajza e së ndjerës.

Për Fax News e bija e të moshuarës ka treguar se nëna e saj ka qenë vetëm në shtëpi, ndërsa shprehet se nuk ka dijeni se çfarë e shkaktoi zjarrin.

Vajza e viktimës:

Ngjarja ka ndodhur ne mëngjes, u ngritëm si përditë, pimë kafe bashkë. Në orën 8 pa 20 me merr halla, cupe po te digjet shtëpia, nuk e di pse se lashë çdo gjë normale. Nena ndodhej vetëm se ikëm ne punë dhe shkollë. Nuk e dimë po policia dyshon për shkëndijë elektrike. E kishte parë komplet lagjja. Nëna ishte e shtrirë, kishte ndërruar jetë. Është asfiksuar nga tymi, trupi nuk është djegur. Kur erdha tepër vonë, çdo gjë kishte mbaruar. Kishte ardhur policia dhe pastaj zjarrfikësja.Këtu çdo gjë ka marrë fund. Jam në qiell të hapur, jeta ime këtu është. Kërkoj ndihma më ndihmoni se jam në qiell te hapur se jam vetë i katërt.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit