Vdekja në shilarëse e 12-vjeçares shqiptare në Itali, prindërit: Të zbardhet e vërteta

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 22.09.2022, 11:12

Më 31 gusht pranë shtëpisë së saj në San Pelino, qytezë e Avezzano në Abruzzo të Italisë, humbi jetën vogëlushja 12-vjeçare Alesia Prendi.

Shqiptarja po luante me shilarëse kur struktura e drunjve u shemb papritur duke e zënë poshtë të voglën dhe duke i marrë jetën.

Ndërkohë. mediat italiane kanë intervistuar prindërit e vajzës së ndjerë të cilët nuk besojnë ngjarjen dhe kërkojnë të zbardhet e vërteta.

Pas ngjarjes, qirinjtë dhe lulet janë vendosur në këmbët e rrapit, ku humbi jetën vogëlushja.

Babai i 12-vjeçares ka hedhur dyshime për gjatësinë e lakut me pozicionin e trupit që prek tokën si dhe çuditet pasi nëna, pavarësisht se ishte afër dhe e kishte parë disa minuta më parë, nuk ka dëgjuar asgjë, asnjë ulërimë nga vajza.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit