Vidhnin pjesë makinash dhe i riciklonin, prangoset shqiptari dhe italiani në Milano

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 22.09.2022, 09:25

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar dhe një të ri nga Milano.

Të rinjtë u arrestuan nga karabinierët e Compagnia di Corsico, Milano.

Djemtë vidhnin furgona dhe makina të disa kompanive në zonën e Milanos.

Sipas Ansa, dy të arrestuarit do të dënohen për vjedhje të rënda dhe pastrim parash.

Shqiptari dhe italiani kanë kryer 14 vjedhje me një vlerë rreth një milion euro, të realizuara me metoda të ndryshme.

Banda e hajdutëve zakonisht zëvendësonin njësinë e kontrollit të motorit nga automjetet e parkuara me një të deshifruar ose i hiqnin gjatë dërgesave, duke përfituar nga shpërqendrimet e shoferëve.

Gjatë hetimeve u gjet edhe një kasolle ku ndodheshin katër furgona, prototipe ende të regjistruara.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit