Zbulohet arsyeja e ndarjes së Leonardo DiCaprios dhe modeles 25-vjeçare: Ai donte fëmijë, ajo karrierë

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 22.09.2022, 07:54

Camila Morone ishte vetëm 20 vjeçe kur u lidh me aktorin Leonardo DiCaprio.

Kjo romancë zgjati vetëm pesë vite, pasi sapo modelja mbushi 25 vjeç, u njoftua ndarja e saj me aktorin.

Në media u përfol se arsyeja e kësaj ndarje është mosha, pasi besohej se DiCapro i do të dashurat nën 25 vjeç, por burime për gazetën britanike The Sun kanë theksuar se ylli hollivudian donte që të krijonte një familje me modelen, por ajo nuk ishte e gatshme të sakrifikonte karrierën për dëshirën e tij, ndaj dhe erdhi ndarja mes tyre.

Aktori dhe modelja u lidhën për herë të parë në dhjetor të 2017-ës.

“Ishte Camila ajo që e ndërpreu marrëdhënien me Leon sepse ai donte fëmijë ndërsa ajo karrierë. Ai ka arritur në atë pikë në jetën e tij ku dëshiron të ketë një familje. Por Camila ka punuar drejt ëndrrave të saj që 16 vjeç, kur ishte në filmin “Bukowski” dhe nuk mund ta linte ëndrrën në mes", shkruhet në The Sun.

Burimi theksoi se modelja është fokusuar në karrierën e saj si aktore dhe mendon se Leo, fituesi i çmimit Oscar, nuk bëri mjaftueshëm për ta ndihmuar atë të krijonte kontakte në Hollywood.

“Leo nuk bëri asgjë për karrierën e saj, ajo është më e mërzitur për këtë. Ai mund ta kishte prezantuar atë me njerëz dhe ta kishte futur në filmat e tij. Ajo dhe nëna e saj duan të arrijnë sukses në Hollywood. Ky ka qenë gjithmonë fokusi i nënës së saj".

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit