“Kemi fjetur bashkë në Durrës”, zbardhet dëshmia e vajzës që shoqëronte Martinajn: Deri më 7 gusht kemi folur

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 21.09.2022, 21:28

Për herë të fundit, Ervis Martinaj një emër i njohur i botës së krimit është parë nën shoqërinë e ish-oficerit Jeton Lami dhe një vajze e cila është figurë e njohur publike.

Kjo vajzë e cila në media është raportuar se është miss(fituese e një konkursi bukurie) ka deklaruar se për herë të fundit është takuar me Martinajn më 5 gusht.

Ajo thotë se deri më 7 gusht ka patur kontakte me Martinajn por pas kësaj date nuk ka asnjë informacion se ku mund të jetë i shumëkërkuari i drejtësisë e policisë shqiptare.

Hera e fundit që jemi takuar ishte mbrëmja e datës 5 gusht, ku kemi shkuar në një hotel në Durrës. Atë mbrëmje kemi qëndruar ne hotel dhe jemi larguar të nesërmen. Edhe në dy ditët në vazhdim, pra deri më datë 7 gusht kam pasur kontakte me të. Më pas kemi shkëputur çdo komunikim. Me Ervisin jam njohur në fillim të vitit 2022. Nuk kam asnjë informacion se çfarë ka ndodhur më të dhe për cilat arsye.

Vajza që shoqëronte Martinajn thotë se deri më 7 gusht ka patur kontakte me të, ndërsa familjarët e tij deklarojnë se më 9 gusht kanë humbur kontaktet me “bossin” e lotove.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit