Burri bind dy motrat të martohen me të, njëra lë burrin të bëhet gruaja e tij

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 21.09.2022, 18:50

Thonë se gratë binden nga ajo që dëgjojnë, por një burrë nga Ruanda me vështirësi në të folur ka tronditur shumë njerëz duke bindur lehtësisht dy motra që të martohen me të.

Burri i cili nuk shquhet për pasuri të madhe, u martua fillimisht me Nabanti Maliya dhe u bekuan me tre fëmijë. Në një intervistë me Afrimax English zbuloi se njëri prej fëmijëve i vdiq në mënyrë misterioze, por të tjerët u rritën dhe më i madhi, 20 vjeç, është shpërngulur nga shtëpia e prindërve.

Tjetri, 19 vjeç, jeton në shtëpi me prindërit e tij.

Një ditë motra e gruas së tij Habintës, Petronilla i erdhi në derë duke i shpjeguar se martesa e saj ishte thyer në mënyrë të pakthyeshme dhe të gjithë ata vendosën të jetonin së bashku.

"Burri im e la shtatzënë. Në vend që të kthehej në shtëpi, ajo erdhi këtu. Burri im ra në dashuri me të dhe e la shtatzënë; ata më thanë dhe vendosëm të jetonim bashkë. Ne ndajmë gjithçka, burrin, shtratin dhe ushqimin. Ne e duam shumë njëri-tjetrin," -tha Nabanti.

52-vjeçari dhe familja e tij e parë jetonin në një shtëpi të vogël, por më vonë ndërtuan një shtëpi më të madhe me tulla në brigjet e liqenit Kivu, ku jetojnë të gjithë së bashku.

"Disa gjëra thjesht ndodhin," tha Petronilla Maliya.

Vëllai i Essien, Sakabe Calvin nuk e kishte menduar kurrë se vëllai i tij do të martohej me një grua tjetër dhe ishte kundër. Nga zhvillimet dashurore mes çifteve u habitën edhe miqtë dhe fqinjët e tyre.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit