Dokumenti/ Përfaqësuesi i Bashës në KQZ u pagua nga inceneratorët 1 muaj pas humbjes në 25 prill

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 21.09.2022, 16:52

Më 25 prill 2021, Basha humbi për herë të dytë në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare, ndërsa kjo disfatë për Lulzimin, i dha Ramës një mandat të tretë për të qeverisur vendin.

Në shumë debate politike lidhur me humbjen e këtyre zgjedhjeve nga ana e PD janë ngritur dyshime të forta mbi mënyrën se si PS fitoi zgjedhjet në prillin e vitit 2021.

Për këtë, SYRI ka siguruar një dokument ku tregon me fakte se ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bashkëpunuar me kryeministrin rilindas, Edi Rama për të humbur zgjedhjet e përgjithshme që u mbajtën vitin e kaluar më 25 prill.

Këtë e fakton dokumenti i cili tregon se 1 muaj pas humbjes së zgjedhjeve në 25 prill, pronari i kompanisë ‘B8 K Legal & Tax Consulting’, Ledio Braho, ka marrë 9 milionë lekë nga inceneratorët.

Vlen të theksohet se Braho është edhe përfaqësuesi ligjor i siglës së Partisë Demokratike në KQZ i dërguar nga Lulzim Basha.

Ky i fundit i cili mban aktualisht postin e anëtarit të Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe që përfaqëson PD, ka marrë shumën prej 9 milion lekësh më 29 qershor 2021.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit