Arbitri shqiptar do gjykojë miqësoren Angli-Gjermani

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 21.09.2022, 14:00

Arbitri ndërkombëtar shqiptar, Enea Jorgji më 27 shtator në stadiumin “Bramall Lane” të Shefilldit, do gjykojë ndeshjen miqësore Angli-Gjermani.

Elbasanasi është përzgjedhur për të drejtuar ndeshjen Angli-Gjermani për ekipet kombëtare U-21.

Ka qenë një ftesë e Federatës Angleze të Futbollit për t’u gjykuar kjo miqësore nga arbitra shqiptarë.

Anësorë do të jenë Denis Rexha dhe Dojando Myftaraj, ndërsa gjyqtar i katërt Kridens Meta.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit