Sërish bie çmimi i derivateve

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 21.09.2022, 13:28

Prej mesnatës, dizeli do të lirohet për dy denarë, ndërsa vaji ekstra i lehtë për amvisëri për dy denarë e gjysmë, kështu vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë.

Çmimet e benzinës dhe mazutit mbeten të njëjta.

Sipas vendimit të fundit, dizeli do të shitet me çmim prej 90 denarë për litër, ndërsa vaji ekstra i lehtë për amvisëri 86 denarë për litër.

Çmimi i Eurosuper BS-95 mbetet 84,5 denarë për litër, Eurosuper BS-98 do të shitet me çmim prej 87 denarë për litër, kurse nafta për 50,391 denarë për kilogram.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit