Jakimovski: Drejtori i ri i NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimet” në Shkup është nga radhët e OBRM-PDUKM-së

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 21.09.2022, 12:11

Kryetari i Komunës së Karposhit, Stevço Jakimovski, i tha OBRM-PDUKM-së se duhet t’i respektojë kandidatët e pavarur pas të cilëve i ka mbështetur më herët në zgjedhje.

Kryetari i GROM-it, i cili më herët e prishi koalicionin me OBRM-PDUKM-në, aludoi për përshkallëzimin e marrëdhënieve të këqija mes kryetares së qytetit të Shkupit, Danella Arsovska dhe drejtorëve të ndërmarrjeve të Shkupit.

“Përsëri në NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimet” është vendosur një njeri i OBRM-PDUKM-së dhe askujt asgjë. Sikur mezi e prisnin sherrin me kryetaren. E njëjta gjë më herët u ka ndodhur edhe me Trifun Kostovskin. Ka ndodhur edhe me Risto Penovin. Duhet t’i respektoni ata persona”, tha Jakimovski.

Ai thotë se është e papranueshme që papritmas të punësohen qindra punëtorë të rinj në ndërmarrjet komunale dhe tha se ka bashkëpunim të mirë me qeverinë qendrore.

Ai përmendi se me drejtoreshën aktuale të DAP-it, Sanja Lukarevska, është pajtuar që të zhbllokohet llogaria e Komunës së Karposhit dhe të paguajë borxhin me këste.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit