Bukoviqi dhe Kopanica sot pa ujë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 21.09.2022, 09:22

Për shkak të rikonstruksionit të rrjetit të ujësjellësit f-100 mm në kryqëzimin “Butelska” dhe “Marko Krale”, sot nga ora 08:30 deri në përfundimin e aktiviteteve, ndërprerje të furnizimit me ujë do të kenë përdoruesit e një pjese të rrugës “Marko Krale”.

Siç informojnë nga NP “Ujësjellës dhe kanalizim”, edhe sot për shkak të rikonstruksionit të rezervuarit në fshatin Kopanicë, do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë për përdoruesit nga fshati Kopanicë dhe Bukoviq.

Furnizimi me ujë do të ndërpritet duke filluar nga ora 09:00 deri në përfundim të ndërhyrjes.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit