The Simpsons kanë parashikuar fundin e botës më 24 shtator, njerëzit fillojnë të frikësohen

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 21.09.2022, 02:03

The Simpsons janë bërë të famshëm për parashikimin e ngjarjeve të mëdha botërore që kanë ndodhur vitet e fundit.

Tani njerëzit kanë filluar të frikësohen me parashikimin që kukullat vizatimore kanë bërë për fundin e botës. Ata thonë se 24 shtatori 2022 do të jetë fundi i botës dhe The Simpsons e kanë parashikuar këtë gjë.

Në episodin e titulluar "Homeri shkon në shkollën përgatitore", Homeri bashkohet me një grup mbijetues, udhëheqësi i të cilit ka krijuar një vendstrehim për t'u përgatitur për fundin e botës.

Një video është bërë virale në rrjetet sociale pasi Homer parashikon se do të ndodhë një shpërthim i madh.

Apokalipsi po vjen. Ndoshta jo nesër, ndoshta kurrë, por po vjen.

Fundi i episodit 9 dhe sezoni 24 kanë krijuar lidhjen e çuditshme se fundi i botës do ndodhë pikërisht në datën 24/9, ose 24 shtator.

Data është bërë virale në internet këtë muaj pasi njerëzit në internet parashikojnë se do të ndodhin të gjitha llojet e gjërave të këqija që do të shkaktojnë fundin e botës.

Duke reaguar në lidhje me këtë video dhe teori dikush shkroi në TikTok:

E di që nuk jam i vetmi që shqetësohem për këtë.
The Simpson gjithmonë na thonë se çfarë do të ndodhë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit