Veliajt i ngec betonierja tek nënkalimi në Tiranë, tërhiqet vetëm pas 30 minutash nga një betoniere tjetër  

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 20.09.2022, 21:20

Çudirat e betonit vazhdojnë përditë në kryeqytetin e Shqipërisë. Natyrisht si pasojë e lejeve pa fund të ndërtimit që janë dhënë, Tirana, ndoshta është i vetmi kryeqytet në Europë ku betonierët shëtisin lirshëm në mes të tij në çdo orë të ditës.

Madje shanset janë që më shpesh të shohësh një betoniere sesa një taksi në Tiranë. Patjetër që ky numër i lartë betonierësh shoqërohet dhe me incidente si ky që do të gjeni në vijim. Kështu një betoniere ka ngecur mbrëmjen e sotme tek nënkalimi i “Komunës së Parisit”.

Qytetarët raportojnë se mjeti i tonazhit të rëndë qëndroi aty për reth 30 minuta, derisa erdhi në betoniere e dytë e cila e tërhoqi. Në vijim mesazhi i ardhur në redaksinë tonë nga qytetarët:

Pershendetje Joq. Te nenkalimi i komunes, betonieria ngeci 30 min posht ures derisa erdhi betonieria tjeter per ta tërhequr. Flm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit