Ish-kryetari i Shkupit, Penov kandidati kryesor për të zëvendësuar Goran Milevskin

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 20.09.2022, 20:49

Ish-kryetari i Shkupit, Risto Penov, është kandidati kryesor i PLD-së për të zëvendësuar Goran Milevskin si ministër i Vetëqeverisjes Lokale në Qeverinë e kryeministrit Dimitar Kovaçevski.

Penov për “Kanal5” ka konfirmuar se është në garë për të drejtuar ministrinë, por edhe se është herët për të konfirmuar se a do të jetë anëtar i ri i Qeverisë.

Milevski sot dorëzoi dorëheqjen në Qeveri. Ai ka konfirmuar informacionin dhe ka treguar se po tërhiqet për arsye personale. Dorëheqja duhet të konfirmohet në mbledhjen e qeverisë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit