Policia zbulon plantacion me mariuhanë në Kumanovë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 20.09.2022, 19:41

Policët e Departamentit të Policisë Kriminale në koordinim dhe bashkëpunim me SPB Shkup – Njësiti për trafik ilegal të narkotikëve dhe SPB Kumanovë, dje në zonën e fshatit Vincë, Kumanovë, kanë gjetur një plantacion me bimë kanabis sativa.

Siç informojnë nga MPB-ja, është konstatuar se P.S.(44) nga fshati Vinç ka kryer veprën penale, gjegjësisht ka mbjellë dhe kultivuar plantacionin me marijuanë, pas së cilës i është hequr liria dhe pas dokumentimit dhe pastrimit të plotë, SPB Kumanovë, në koordinim me PTHP Kumanovë, do të paraqesë kallëzim penal nga neni 215 i Kodit Penal.

Pas udhëzimeve të prokurorit publik nga PTHP Kumanovë, bimët janë marrë menjëherë për procedurë të mëtutjeshme.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit