Kryetarët e komunave nga radhët e OBRM-PDUKM-së do t’a bojkotojnë Danella Arsovskën

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 20.09.2022, 15:27

Nga opozitarja OBRM-PDUKM janë “zemëruar” me kryetaren e Qytetit të Shkupit Danella Arsovska, e cila sot gjatë një ngjarjeje në komunën e Gazi Babës, nuk e ftoi kryetarin e komunës së Gazi Babës, nga radhët e OBRM-PDUKM-së.

“Kryetarja Arsovska sot promovoi projekt në komunën e Gazi Babës i cili ishte mbështetur nga shumica e këshilltarëve të OBRM-PDUKM-së dhe koalicioni në Këshillin e Qytetit të Shkupit, ndërsa në të cilin për shkaqe të pakuptueshme nuk ishte ftuar kryetari, Bobi Stefkovski me bashkëpunimin e të cilit punohet në projekt”, thonë nga OBRM-PDUKM.

Si rrjedhojë, nga OBRM-PDUKM thonë se të gjithë kryetarët e komunave nga kjo parti do të bojkotojnë ngjarjet ku do të jetë prezent Arsovska.

“Për shkak të mospasjes së komunikimit adekuat dhe normal të cilin duhet një kryetar i Qytetit të Shkupit ta ketë për të mirën e qytetit, si dhe për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve të premtuara nga programi “Për Shkup modern”, për të cilin edhe i ishte dhënë besimi kryetares Arsovska, por edhe përfshirjes së saj të fuqishme në afera të dyshimta dhe kriminele, OBRM-PDUKM në tërësi distancohet nga sjellja e Arsovskës dhe kryetarët e kësaj partie nuk do të marrin pjesë në asnjë ngjarje të kryetares Arsovska. Urime koalicioni i ri i Arsovskës së shantazuar dhe dezertorit Kovaçevski”, thuhet në reagimin e partisë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit