Shkon në Don Bosco të hajë darkë, vajza ngel pa mend kur sheh sa ia faturuan copën e vogël të djathit

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 19.09.2022, 22:03

Një vajzë e cila shkoi ditën e sotme së bashku me një shoqe për të darkuar pranë një mence tip katering, mbeti pa fjalë kur pa se sa ia kishin faturuar një copë të vogël djathi të bardhë.

Ngjarja ka ndodhur në një lokal në zonën e njohur si Don Bosco në Tiranë. Vajza shprehet se ajo porositi bizele me mish, bukë dhe djathë të bardhë.

Si djath i bardhë i kishin vendosur vetëm një fetë të vogël e cila kushtonte 160 lekë të reja, si në foto. Vajza shprehet e habitur se si ka mundësi që të tarifojnë një copë aq të vogël djathi për plot 160 lekë të reja.

Në vijim mesazhi:

Pershendetje Joq, un s’i shikoj kurre faturat dhe sot qe e pash me beri shuum përtypje, seriozisht e kan kta qe 1 fete djathi 160 lek? Sic e mora i kerkova faturen dhe madje e pyeta je e sigurt qe esht kaq lek, po tha. Mund te vije kush te doje per ta vërtetuar. Flm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit