Tiranë/ Bllokohet dera te shkolla “Karl Gega”, profesori “spiderman” i lë të gjithë nxënësit pa fjalë

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 19.09.2022, 20:44

Një episod interesant mësohet të ketë ndodhur ditën e sotme në shkollën profesionale të mesme të ndërtimit “Karl Gega” në Tiranë. Raportohet se dera e jashtme e shkollës, për arsye ende të panjohura, ishte bllokuar dhe askush nuk mund të dilte apo të hynte.

Por duket se kjo nuk e ka penguar aspak një zotëri sportiv, i cili sipas nxënësve thuhet se është një nga mësuesit që zhvillon lëndët e praktikës. “Profesori” duket se u tregua një profesor i vërtetë në kapërcimin e situatës, pasi nuk mendoi dy herë por u ngjit mbi derën e hekurit duke kaluar në anën tjetër.

Një veprim vërtetë sportiv që për hir të së vërtetës i la të gjithë nxënësit pa fjalë, duke "i detyruar" në fund që ta duartrokitnin.

Ngjarja ndoshta në pamje të parë duket disi për të qeshur, por ka një thelb të bukur: Jeta asnjëherë nuk shkon sipas planit dhe që të kalosh vështirësitë duhet të përveshësh mëngët e t’ia dalësh vetë pa pritur nga të tjerët, se ndryshe ngelesh “i bllokuar”.

Ndoshta ky është një nga mësimet më të vyera që profesori në fjalë u dha jo vetëm nxënësve, por të gjithë neve. Bravo profesor!

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit