Kovaçevsi: Vetëm njerëz të pandershëm tallen me shëndetin e të tjerëve

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 19.09.2022, 20:38

VMRO-DPMNE-ja nuk zgjedh as mjete as mënyrë për ta kthyer vëmendjen e publikut nga skandalet e mëdha korruptuese dhe trazirat në partinë e tyre. Kjo vetëm konfirmon se gjithë ajo që e shohim në opinion gjatë javës së kaluar është e vërtetë dhe VMRO-DPMNE-ja është në krizë të madhe, shkruan kryeministri dhe lider i LSDM-së Dimitar Kovaçevski në reagimin pas publikimit të dokumentit të VMRO-DPMNE-së i cili, siç pohojnë nga partia, dëshmon se ai ose është i paaftë ose ka gënjyer për të mos shërbyer afat ushtarak.

Kovaçevski shton se si kryetar i LSDM-së, asnjëherë nuk do të lejojë që debati politik të bjerë aq poshtë sa dëshiron VMRO-DPMNE dhe se në mënyrë kulturore do të përgjigjet në gënjeshtrat dhe fyerjet.

“Asnjëherë nuk jam shmangur ose ikur nga përgjegjësia për të shërbyer në afatin ushtarak. Vetëm njerëz të pandershëm dhe të frikësuar abuzojnë me sfidën shëndetësore të dikujt dhe operacionin e mëpasshëm të 20 viteve më parë për të mbuluar turpin dhe krimin e tyre. Por unë nuk jam i befasuar. Nuk habitem për të gjitha gënjeshtrat e tjera, shpifjet, lajmet e rreme dhe manipulimet nga VMRO-DPMNE. Ato nuk ndryshojnë, dhe skandalet në qytetin e Shkupit vetëm konfirmojnë se partia jo vetëm që nuk reformohet, por edhe kriminalizohet. Qytetarët e shohin dhe do të gjykojnë vetë”, thekson kryetari i LSDM-së dhe kryeministër Dimitar Kovaçevski.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit