Rikthehen incidentet në futbollin shqiptar, goditet me shishe lojtari i Partizanit

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 19.09.2022, 17:28

U luajt sot ndeshja Kukësi-Partizani, e vlefshme për javën e pestë të Superiores, sfidë e cila u mbyll me fitoren e kryeqytasve 1-2.

Me fitoren e sotme, “Demat” ngjiten në vendin e parë të renditjes, ndërsa nga ana tjetër Kukësi vazhdon të jetë në vendin e fundit me dy pikë.

Por, ajo që ra në sy gjatë ndeshjes ishte episodi i shëmtuar te goli i Tedi Carës për Partizanin.

Gjatë festimit të tij, futbollisti i të kuqve u godit me shishe në fytyrë gjatë festimit të golit nga tifozët verilindorë, duke pësuar një të çarë poshtë syrit.

Për këtë arsye Cara u zëvendësua duke mundur të mos e vazhdonte dot më lojën dhe në vendin e tij u fut Cvetanoski.

Një ngjarje e shëmtuar, e cila vazhdon të përsëritet shpesh në futbollin shqiptar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit