Nafta për 3 denarë më lirë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 19.09.2022, 14:32

Çmim i naftës nga mesnata do të lirohet për tre denarë.

Nga Komisioni Rregullator i Energjetikës njoftojnë se nga mesnata një litër naftë do të shitet për 92.00 denarë.

Çmimet e benzinave mbeten të njëjta, respektivisht, Eurosuper 98 do të shitet për 87,00 denarë për litër, ndërsa Eurosuper 95 do të shitet për 84,5 denarë për litrë.

Nga mesnata çmimi i vajit ekstra të lehtë do të shitet për 1,5 denarë më lirë, përkatësisht për 89 denarë për litër. Çmimi i mazutit gjithashtu do të ulet, dhe nga mesnata do të jetë 50,4 denarë për kg.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit