Amatorizëm apo trukim? Ja si dhurohet goli në kampionatin anglez

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 19.09.2022, 09:12

Një gol i çuditshëm është regjistruar në ndeshjen e Championshipit mes Swansea dhe Hull Cityt në kampionatin anglez.

Në minutën e 64-t, futbollistët e Hullit i falën një gol vendasve të Swansea.

Veprimet amatoreske të mbrojtësve dhe portierit, i kanë habitur të gjithë, teksa janë ngritur hije dyshimi për trukim, duke parë mënyrën se si është shënuar goli nga Kundle.

Video e golit të dytë, është duke bërë xhiron e internetit, teksa në fund të sfidës, Swansea arriti të triumfonte me rezultatin e pastër 3-0.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit