Nesër pa rrymë do mbesin një pjesë e Larposh, Gazi Babë dhe Saraj

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 18.09.2022, 20:16

Pa energji elektrike për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin elektrik distributiv, nesër pa energji elektrike do të mbetet një pjesë e shfrytëzuesve në disa komuna të Shkupit.

Siç paralajmëruan nga Qendra rajonale për menaxhim me kriza në Shkup, pas njoftimit të marrë nga EVN, në Komunën e Karposhit, pa rrymë prej orës 08:30 deri në orën 14:30, do të jenë shfrytëzuesit nga objektet afariste dhe joekonomike në rajonin e : Nerezit të Epërm, Nerezit të Mesëm, një pjesë e fshatit Krushopek, Etno Fshatit dhe dhe Teleferiku dhe RTV transmetuesit në Vodno.

Prej orës 09:00 deri në orën 11:00, rrymë nuk do të kenë shfrytëzuesit nga rr. Skupi në pjesën rreth pompës së benzinës – Top Trejd dhe qarkores për në Bardovc.

Në Komunën Gazi Babë prej orës 9:00 deri në orën 13:00, pa rrymë do të jenë shfrytëzuesit nga rr. “Finska” na nr. 181 deri në nr. 185 dhe nga nr. 190 deri në nr. 222.

Prej orës 9:00 deri në orën 14:00, rrymë nuk do të kenë shfrytëzuesit nga fshati Shishovë, një pjesë e fshatit Gllumovë, fshati Matkë dhe HEC Matka, Komuna e Sarajit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit