Alpinisti 60 vjeçar ndërron jetë përgjatë ecjes në malin Korab

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 18.09.2022, 17:21

Sot, Qendra Rajonale për Menaxhimin e Krizave Tetovë njoftoi se mëngjesin e sotëm nga Stacioni Policor i Strezimirit janë njoftuar se një pjesëtar 60 vjeçar i një grupi prej 18 alpinistësh ka pësuar atak kardiak teksa ishin duke ecur përgjatë një shtegu malor në pjesët më të larta të Korabit, më saktë vendi i ngjarjes është në një lokacion një kilometër mbi Strezimir.

Rasti është denoncuar nga një alpinist i cili ka ardhur në Komisariatin e Strezimirit, pasi në atë zonë nuk ka pasur mbulim të rrjetit celular.

Një operacion shpëtimi është nisur, por fatkeqësisht pas ekzaminimit nga ekipi mjekësor, u konstatua se alpinisti i cili kishte pësuar infarkt ishte tashmë i vdekur.

Në mënyrë të veçantë, Komisariati i Strezimirit ka dërguar një automjet me dy policë në vendin ku rruga ishte e kalueshme për një automjet.

Më pas policët dhe grupi i alpinistëve vazhduan në këmbë për të takuar alpinistët, të cilët po e bartnin njeriun që kishte pësuar një atak në zemër, për ta ndihmuar në uljen e tij deri te automjeti i terrenit për të takuar automjetin e ambulancës, ku edhe u konfirmua vdekja e 60 vjeçarit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit