Itali/ 28 vjeçari shqiptar vret veten në burg ditën e arrestimit

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 18.09.2022, 13:24

Një 28-vjeçar shqiptar ka vrarë veten në burgun Forli, Itali. Sipas mediave italiane shtetasi shqiptar i cili ishte i pastrehë ka varur veten në qelinë e burgut ditën që ai ishte arrestuar pasi i duhej të vuante një dënim me 2 vjet burg.

Vrasja e shqiptarit ka tronditur autoritetet italiane pasi kjo është vetëvrasja e shtatë në Emilia-Romagna në vitin 2022 dhe e gjashtëdhjetë e dyta në vend. Përgjegjësi rajonal për të burgosurit , Roberto Cavalieri tha për mediat:

Përballë tragjedive si këto, duhet të reagojmë me të gjitha mjetet e mundshme, të përpiqemi t’i kundërvihemi një fenomeni gjithnjë e më serioz dhe kërcënues. Edhe administratat vendore ku ndodhen burgjet duhet të kontribuojnë në luftën kundër fenomenit vetëvrasës të të burgosurve, duke caktuar gardianë aty ku ende mungojnë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit