Britanikët presin në mes të ftohtit për të parë arkivolin e Mbretëreshës, 710 persona kërkojnë ndihmë mjekësore

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 17.09.2022, 22:37

Prej disa ditësh me mijëra britanikë po presin në radhë për të parë për herë të fundit Mbretëreshën Elizabeth, e cila u nda nga jeta më 8 shtator.

Sipas mediave angleze që nga e mërkura e deri në mesnatën e së premtes gjithsej 710 persona që prisnin në radhë kanë marrë trajtim mjekësor pasi nuk ndiheshin mirë.

Sipas të dhënave, të premten morën ndihmë mjekësore 275 pacientë dhe 39 prej tyre u dërguan në spital. Të enjten, 144 pacientë morën ndihmë mjekësore dhe 25 u dërguan në spital. Të mërkurën 291 pacientë morën ndihmë mjekësore dhe 17 u dërguan në spital

Shërbimi i Ambulancës në Londër po u bën thirrje njerëzve që të vishen siç duhet dhe të sigurohen që të kenë ndonjë mjekim të rregullt me ​​vete sepse edhe nata e sotme do të jetē e ftohtë.

Darren Farmer, drejtor i urgjencave të ambulancave tha:

Është e rëndësishme që njerëzit që i bashkohen radhës të ndjekin këshillat e dhëna në faqen e internetit të qeverisë, duke përfshirë marrjen me vete të çdo ilaçi të rregullt, veshje të përshtatshme, të pinë shumë ujë dhe të hanë rregullisht. Ka të ngjarë të jetë ftohtë, kështu që është e rëndësishme që njerëzit të veshin rroba të përshtatshme për t'i mbajtur ata sa më ngrohtë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit