Përmbytje të mëdha në Gjakovë e Rahovec

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 17.09.2022, 11:07

Që nga dita e djeshme është duke vazhduar moti me shi në vendin tonë.

Reshje të mëdha të shiut po vazhdojnë edhe mëngjesin e sotëm.

Si rezultat i reshjeve të vazhdueshme të shiut kanë ndodhur edhe vërshime në disa qytete.

Shumë komuna sot po ballafaqohen me vërshime.

Një nga qytetet më të prekura deri tani është Gjakova.

Situatë e rënduar nga vërshimet po paraqitet edhe në qytetin e Rahovecit.

Nga publikimi i disa fotove dhe videove në rrjetet sociale, shihet se vërshimet kanë bllokuar disa shtëpi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit