U largua nga FSK se kishte tatuazh, i riu nga Gjilani: Turp!

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 17.09.2022, 09:55

Një i ri nga Gjilani thotë se u largua nga FSK-ja vetëm se mbante tatuazh në trup.

Ermelind Kastrati përmes një reagimi në Facebook, ka thënë se për të aplikuar në FSK kishte pritur një 1 vit dhe trajnimet i kishte filluar të hënën.

Sipas tij, ai së bashku me disa kolegë të tij u detyruan ta lirojnë kazermën ditën e enjte, për shkak të tatuazheve që mbanin në trup.

Postimi i plotë:

1 Vjet u bonen prej Aplikimit në FSK , edhe ne fund erdh lajmi qe u pranum shkum te hanen ja nisem trajnimit sot na erdh mesazhi qe duhet me liru kazermen nja 10-13 persona se kemi tattoja, per qudi, asnje ushtar as ne kosove e as jasht kosoves nuk ka tatu , ndryshoni ligje o njerz se me prit 1 vjet edhe fund met hek veq qe ekom ni tato si :

Mu shterrshin syt nese pushoj

Lirine tende me endrrue

Mallkue qoft gjaku im

Nese mvrasin pa luftue,

Ky sen osht marre psiqikisht na keni lodh mu e qata 13 persona qe 2 dit mrenaa pa dit qe apo vazhdojm a po na hekni MARRE ska shtet as kurr ska me pas.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit