Qytetarët e Tetovës mos shqetësohen nga krismat

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 16.09.2022, 21:08

Sektori për punë të brendshme nga Tetova e informoi opinionin se nëpunësit policorë do të ushtrojnë të shtëna me armë zjarri, dhe në të njëjtën kohë qytetarët të mos shqetësohen dhe të kenë mirëkuptim për aktivitetin.

“Sektori për punëve të brendshme Tetovë këtë fundjavë, të shtunën, më 17 shtator dhe të dielën, më 18 shtator të vitit 2022, do të fillojë me të shtënat e planifikuara vjeshtore, ku do të përfshihen policë nga përbërja e rregullt dhe rezervë. Të shtënat do të zhvillohen në poligonin e qitjes “Erebino” çdo ditë nga ora 08:00 deri në orën 15:00. SPB Tetovë i njofton qytetarët që në ditët në vijim të mos shqetësohen dhe të kenë mirëkuptim të plotë për aktivitetet e radhës të policëve, të cilat organizohen vite me radhë në këtë periudhë të vitit”, thotë Marjan Josifoski, zëdhënës i SPB Tetovë.

Nëpunësit policorë në Sektorin për punë të brendshme Gostivar të shtënat do t’i realizojnë në poligonin e improvizuar të qitjes në Volkovi, nga data 22 deri më 26 shtator, nga Sektori policor Mavrovë në poligonin nën Digë, ndërsa nga Sektori policor Rostushë të shtënat janë planifikuar në poligonin e improvizuar të qitjes në Axhievci.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit