Hera e parë në histori, finalja e Champions League mund të luhet jashtë Europës

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 16.09.2022, 16:16

Një finale Champions League jashtë Europës. Prestigjozja spanjolle “AS”, vjen sot me një lajm të bujshëm.

Gazeta raporton se finalja e Champions-it në një të ardhme të afërt mund të zhvillohet për herë të parë larg kontinentit të vjetër, për tu spostuar që të luhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

E gjitha kjo thuhet të jetë për çështje të ardhurash dhe marketingu që në SHBA mund të rritej ndjeshëm.

Ende nuk ka asgjë zyrtare, por mediat në Spanjë deklarojnë se UEFA është duke e menduar seriozisht këtë lëvizje të bujshme të finales së kompeticionit madhor europian larg Europës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit