Dogana nxjerrë në shitje online veturat e konfiskuara

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 16.09.2022, 12:15

Dogana e Kosovës ka nxjerrë në shitje disa vetura që janë konfiskuar nga qytetarët.

Ankadandi është hapur përmes portalit ku të gjithë të interesuarit mund të blejnë vetura të konfiskuara me çmime të ndryshme. Çmimi i tyre është nga 500 deri në 2 mijë e 800 euro.

Në njoftimin e bërë në llogarinë zyrtare në Facebook, është publikuar edhe linku ku të interesuarit mund të aplikojnë.

“Dogana e Kosovës ka hapur ankandin përmes portalit ku të gjithë të interesuarit mund të aplikojnë përmes linkut të mëposhtëm, gjithashtu mund të gjeni edhe udhëzimet se si të regjistrohen për të marr pjesë në këtë ankand.”

Gjithashtu, në të mund të gjeni edhe udhëzimet sesi të regjistroheni për të marrë pjesë në këtë ankand.

Linku: KËTU

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit