Vendoset kryqi në Shalë në lartësinë 1200 metra mbi nivelin e detit

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 14.09.2022, 21:52

Ditën e sotme është vendosur një kryq i madh në fshatin Shalë, në afërsi të Thethit. Sipas qytetarëve që kanë dërguar videon pranë redaksisë sonë, bëhet fjalë për një kryq të vendosur nga banorët e zonës.

Kryqi është transportuar me helikopter për shak të lartësisë rreth 1200 metra mbi nivelin e detit. Mësohet se vendosja e kryqit është sponsorizuar nga vetë banorët e Shalës.

Në vijim do të gjeni videon ku tregohet transportimi i kryqit me helikopter si dhe pamjet pas vendosjes së tij.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit