Veliaj nuk lë rrugicë pa gjobitur nënat e gjora, por nuk sheh pallatin 9-katësh pa leje tek Liqeni i Thatë

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 08.09.2022, 20:36

Erion Veliaj dhe policia e tij bashkiake nuk ka lënë rrugicë periferike pa kapur e gjobitur shitësit e gjorë ambulantë, por për habinë më të madhe nuk paska vënë re një alamet pallati 9 katësh pa leje mu në zemër të Tiranës.

Ka qytetarë që janë gjobitur pse kanë shtruar pllaka pa leje në apartamentet e tyre, apo pse kanë suvatuar muret e brendshme të shtëpisë, por për habi një pallat 9-katësh qenka ndërtuar pa leje.

Dhe nuk bëhet fjalë për ndonjë zonë të humbur periferike, por mu tek Liqeni i Thatë, një ndër zonat më të kërkuara të kryeqytetit ku çmimet për metër katror kapin majat.

Tani dy gjëra ka, ose e para Erion Veliaj është i korruptuar dhe ka marrë para nga ndërtuesi që ai dhe “çunat” e policisë bashkiake” të mbyllin të dy sytë. Ose e dyta, Erion Veliaj është aq i paaftë sa mu nën hundën e tij ndërtohet një pallat i tërë me 9-kate pa leje.

Ju si thoni, cili opsion duhet të jetë?

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit