Mbrëmje me surpriza në Champions/ Napoli shkatërron Liverpoolin, Bayerni mposht Interin

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 07.09.2022, 23:01

Janë mbyllur ndeshjet e natës së dytë në Champions League, të vlefshme për fazën e grupeve. Surpriza e madhe ndodhi në ndeshjen Napoli-Liverpool.

Skuadra italiane ka arritur një fitore të thellë me shifrat 4-1 ndaj anglezëve, duke siguruar një start të mbarë në këtë edicion të Ligës së Kampioneve.

Një fitore e pamenduar për mënyrën se si erdhi, me një dominim absolut të skuadrës italiane. Golat e Zielinski (2), Anguisa dhe Simeone vendosën fitoren e thellë të napoletanëve.

Në ndeshjet e tjera, bien në sy fitoret e Tottenham, Bayern dhe Atletiko Madridit. Ja të gjitha rezultatet e mbrëmjes:

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit