Zvicerianët respektojnë flamurin shqiptar në Mykonos të Greqisë

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 04.09.2022, 19:12

Një ngjarje e veçantë ka ndodhur pak minuta më parë në një lokal në ishullin e famshëm grek, Mykonos. Disa shtetas nga Zvicra që ndodheshin në atë lokal menduan të respektonin stafin e lokalit kur mësuan se shumica ishin shqiptarë.

Ata e realizuan këtë duke ngritur dhe valëvitur flamurin shqiptar në mes të lokalit me në sfond muzikë shqiptare. Njëri nga pjesëtarët e stafit ka dërguar videon pranë redaksisë sonë me mesazhin e mëposhtëm:

Pershendetje Joq, zviceranet respektojne flamurin shqiptar ne Mykonos… Video është bërë para gjysëm ore, djemtë janë nga Zvicra dhe ne që jemi stafi, jemi shqiptarë, dhe na tregojnë respektin duke ngritur flamurin. Flm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit