Tao Balla “kapet mat”, i zbulohet hileja që përdori për të mashtruar ndjekësit  

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 02.09.2022, 22:21

Që “Rilindja” bazohet vetëm në propagandë në vend që të punojë, këtë tashmë e ka marrë vesh i madh e i vogël. Natyrisht në këtë “stil” nuk kishte si të mungonte as Taulant Balla të cilit ndjekësit i kanë zbuluar hiletë që ka përdorur për t’i mashtruar.

Kështu gjatë muajit gusht, ky zotëri që s’ka lënë pemë pa sakatuar në Librazhd, ka hedhur shumë foto të cilat në pamje të parë japin idenë se ka qenë në krye të detyrës.

Por në fakt një detaj e ka tradhëtuar. Në shumicën e fotove të postuara prej tij në muajin gusht, ai shfaqet përherë me të njëjtën bluzë dhe veshje.

Por çfarë do të thotë kjo? E thjeshtë. Tao Balla i ka realizuar të gjitha fotot në aktivitete të ndryshme të cilat janë realizuar që të gjitha në të njëjtën ditë.

Pra Tao ka qenë në disa aktivitete brenda së njëjtës ditë, të cilat më pas i ka paraqitur gjatë muajit gusht sikur ka qenë thuajse përditë “gju më gju me popullin”.

Por në fakt ndërkohë që shpërndante fotot e parapërgatitura, Tao Balla kushedi se në çfarë resorti luksoz ka qenë duke pushuar.

Në vijim mesazhi i qytetarit:

Pershendetje Joq, i ka bere filmimet ne nje dite ne korrik. E i hedh perdite ne gusht 😂😂 E njejta bluze... Flm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit